Treningi | Boxing24
top of page

Treningi Personalne

Indywidualne sesje z trenerem

​

Dostosowane do poziomu umiejÄ™tnoÅ›ci i celów treningowych klienta

​

Doświadczeni licencjonowani Trenerzy

​

Najszybsza nauka!

​

​

Treningi w Małych grupach

MaÅ‚e grupy (do 4 osób).

​

Treningi z przyjacióÅ‚mi wzmacniajÄ… motywacjÄ™.

 

Dostosowane do umiejÄ™tnoÅ›ci uczestników z dodatkowym elementem wspóÅ‚pracy.

 

Korzyści treningu personalnego przy niższym koszcie.

Treningi Tematyczne

Skupienie na konkretnych aspektach boksu, jak technika, siÅ‚a, czy sparingi, zapewniajÄ…c kompleksowy rozwój umiejÄ™tnoÅ›ci.

 

Wspólne treningi zwiÄ™kszajÄ… motywacjÄ™ i angażujÄ… do nauki poprzez zdrowÄ… rywalizacjÄ™.

​

StaÅ‚e terminy i jasno okreÅ›lone tematy uÅ‚atwiajÄ… planowanie i utrzymanie regularnoÅ›ci treningów.

Karnet Open

Daje nieograniczony dostęp do sali treningowej, pozwalając na indywidualne sesje treningowe według własnego harmonogramu.

​

Umożliwia wstÄ™p na wszystkie zaplanowane treningi grupowe tematyczne, oferujÄ…c różnorodność i możliwość nauki pod okiem doÅ›wiadczonych trenerów.

Kup karnet
1_edited_edited.png

Underground Boxing Club

Zawodnicza sekcja bokserska

Na tej stronie znajdziesz kilka podstawowych informacji na temat treningów bokserskich
Zalety treningów personalnych
Oto kilka powodów dla których zdecydowaliÅ›my siÄ™ prowadzić treningi indywidualne oraz w maÅ‚ych grupach do maksymalnie 4 osób.

Treningi personalne sÄ… dostosowane do indywidualnych potrzeb, celów i możliwoÅ›ci klienta.

Treningi personalne zapewniajÄ… profesjonalnÄ… opiekÄ™ i wsparcie trenera, który motywuje, koryguje i podpowiada.

Treningi personalne pozwalajÄ… na szybsze i skuteczniejsze osiÄ…ganie zamierzonych efektów, takich jak poprawa kondycji, redukcja tkanki tÅ‚uszczowej czy zwiÄ™kszenie masy mięśniowej.

Treningi personalne zwiększają bezpieczeństwo i komfort ćwiczeń, ponieważ trener dobiera odpowiedni poziom obciążenia, kontroluje technikę i zapobiega kontuzjom.

 Treningi personalne sÄ… urozmaicone i ciekawe, ponieważ trener stosuje różnorodne metody i narzÄ™dzia treningowe, dostosowujÄ…c je do preferencji i postÄ™pów klienta.

Co zabrać na pierwszy trening?

Ręcznik

Boks to intensywny sport, który sprawi, że siÄ™ spocisz

Read More >

Strój

 Najważniejsze jest wygodne ubranie, które nie krÄ™puje ruchów i zapewnia dobrÄ… wentylacjÄ™.

Obuwie

Wygodne obuwie sportowe na zmianÄ™.

Najlepiej sprawdzą się buty z płaską podeszwą i dobrą amortyzacją.

woda

Woda lub napój izotoniczny.

Nawodnienie jest niezwykle ważne podczas treningu.

Consulting

JeÅ›li posiadasz swój sprzÄ™t bokserski typu rÄ™kawice, bandaże itp. warto zabrać je ze sobÄ….

Podpowiadamy co warto zabrać ze sobą na pierwszy trening a także jakie akcesoria mogą przydać się w przyszłości.

To jest sport dla mnie!

Okej, odbyłeś pierwsze treningi bokserskie i czujesz, że to jest to!
Chcesz kontynuować swoją przygodę z boksem i dobrze abyś wyposażył się w podstawowy arsenał początkującego boksera.

Rękawice bokserskie

Rękawice bokserskie są podstawowym sprzętem każdego pięściarza. Powinny być dopasowane do Twojej wielkości dłoni i wagi ciała. Zbyt duże lub zbyt małe rękawice mogą utrudniać ruchy i powodować kontuzje. Rękawice bokserskie są wykonane z materiałów syntetycznych lub ze skóry naturalnej, najczęściej bydlęcej. Jeśli czujesz, że Twoja przygoda z boksem potrwa dłużej zdecydowanie warto dopłacić do tych drugich. Rozmiary rękawic podawane są wagowo według uncji. Przedział rozmiarów od 4 do 6oz, to rozmiary dziecięce, 8-12oz. to rozmiary rękawic wykorzystywane do walk bokserskich. Natomiast rozmiary pomiędzy 12oz. a 22oz. to rękawice treningowe przy czym te od 18oz. wzwyż najczęściej wykorzystywane śą do walk zadaniowo-sparingowych, ponieważ duża ilośc wypełnienia, która składa się na wagę rękawic skutecznie chroni zawodników przed kontuzjami

Bandaże bokserskie

Tak zwane "owijki" są ważnym elementem wyposażenia każdego fightera. Służą do ochrony przed urazami dłoni i nadgarstków. Bandaże bokserskie mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak bawełna, elastan, nylon lub poliester. Istnieją różne sposoby wiązania bandaży bokserskich, w zależności od preferencji i stylu boksera. Bandaże bokserskie powinny być dobrze dopasowane, ale nie zbyt ciasne, aby nie zaburzać krążenia krwi w dłoniach.

Ochraniacz na zęby

Ochraniacz na zęby jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego boksera. Ma za zadanie chronić zęby i szczękę przed urazami, których można nabawić się podczas treningu lub walki. Ochraniacz na zęby powinien być dobrze dopasowany do kształtu jamy ustnej, aby zapewnić komfort i skuteczność ochrony. Istnieją różne rodzaje ochraniaczy na zęby, np. pojedyncze, podwójne, żelowe, termoplastyczne czy indywidualnie formowane. Ochraniacz na zęby należy regularnie czyścić i przechowywać w specjalnym pojemniku antybakteryjnym.

Kask bokserski

Jego zadaniem jest ochrona głowy przed urazami spowodowanymi przez uderzenia. Kask bokserski składa się zazwyczaj z twardej skorupy piankowej pokrytej skórą lub materiałem syntetycznym, która ma amortyzować siłę ciosów.  Kask bokserski może mieć różne kształty i rozmiary, w zależności od stopnia ochrony i komfortu. Niektóre kaski mają dodatkową osłonę na nos, policzki i brodę. Dobrze dopasowany kask bokserski powinien być stabilny, nie ograniczać widzenia i oddychania, a także nie powodować podrażnień skóry.

Buty bokserskie

To specjalny rodzaj obuwia sportowego, przeznaczonego do uprawiania boksu. Buty bokserskie mają kilka cech charakterystycznych, które odróżniają je od zwykłych butów. Po pierwsze, buty bokserskie są lekkie i elastyczne, aby zapewnić bokserom szybkość i zwinność na ringu. Po drugie, buty bokserskie mają wysoką cholewkę, która sięga kostki lub łydki, aby chronić stawy skokowe przed kontuzjami. Po trzecie, buty bokserskie mają cienką i płaską podeszwę, która zapobiega poślizgnięciu się na podłodze i umożliwia lepsze odbijanie się od ziemi nie spowalniając ruchów. Buty bokserskie są ważnym elementem wyposażenia każdego boksera i powinny być dobrze dopasowane do stopy i stylu walki. ​

Dlaczego warto trenować boks?

Pięć powodów, które powinny CiÄ™ przekonać do rozpoczÄ™cia Twojej przygody z boksem

Poprawia wytrzymałość i siłę mięśni

Boks angażuje całe ciało i wymaga szybkości, zwinności i koordynacji. Regularne treningi bokserskie wzmacniają mięśnie, poprawiają dotlenienie organizmu i spalają kalorie.

 ZwiÄ™ksza pewność siebie i samoocenÄ™

Boks uczy szacunku do siebie i do przeciwnika, a także pomaga radzić sobie ze stresem i emocjami. Trening bokserski daje poczucie sprawczości i osiągnięcia celu, co wpływa pozytywnie na samoocenę i pewność siebie.

Rozwija umiejętności obronne

Boks to nie tylko uderzanie, ale także unikanie ciosów i parowanie ataków. Boks uczy technik obronnych, które mogą się przydać w sytuacjach zagrożenia.

Poprawia koncentrację i pamięć

Boks wymaga skupienia na ruchach własnych i przeciwnika, a także zapamiętywania kombinacji ciosów i reakcji. Trening bokserski stymuluje mózg i poprawia funkcje poznawcze, takie jak koncentracja, pamięć czy szybkość myślenia.

Zapewnia dobrÄ… zabawÄ™ i integracjÄ™

Boks to nie tylko sport indywidualny, ale także zespołowy. Trening bokserski może odbywać się w grupie pod okiem trenera lub instruktora, co sprzyja nawiązywaniu kontaktów i przyjaźni z innymi pasjonatami boksu. Boks to także świetna forma rozrywki i odskoczni od codziennych problemów.

Jak wyglÄ…dajÄ… treningi bokserskie?

Treningi boksu z Boxing24.pl to idealna propozycja dla osób, które chcÄ… poprawić swojÄ… kondycjÄ™ fizycznÄ…, nauczyć siÄ™ technik walki i zwiÄ™kszyć pewność siebie a przy okazji zaoszczÄ™dzić czas i w bardzo prosty sposób zarezerwować dogodny termin treningu. 

TrenujÄ…c boks skupiamy siÄ™ na rozwoju umiejÄ™tnoÅ›ci takich jak: praca nóg, uniki, garda, ciosy, kombinacje i kontry. Trening obejmuje również elementy treningu funkcjonalnego poprawiajÄ…cego cechy motoryczne takie jak siÅ‚a, szybkość, wytrzymaÅ‚ość czy mobilność. Trening  bokserski to nie tylko doskonaÅ‚y sposób na poprawÄ™ formy, ale także na redukcjÄ™ stresu i wyzwalanie endorfin.

Struktura treningu

W profesjonalnym sporcie trening to dÅ‚ugotrwaÅ‚y, celowy i zorganizowany proces pedagogiczny, w ramach którego zawodnik opanowuje technikÄ™, uczy siÄ™ taktyki oraz ksztaÅ‚tuje swojÄ… sprawność fizycznÄ… i cechy psychiczne, majÄ…ce na celu uzyskanie przez niego jak najlepszych wyników. Struktura treningu skÅ‚ada siÄ™ z makro i mikrocykli treningowych, które majÄ… zapewnić zrównoważony rozwój. Natomiast najmniejszym elementem skÅ‚adowym struktury treningu jest jednostka treningowa. 

Jednostka treningowa

...czyli to co zazwyczaj nazywamy po prostu treningiem, składa się z kilku części;

1.Część wstępna - organizacyjna

przygotowanie sprzÄ™tu, zapoznanie siÄ™ z tematem zajęć

2. Rozgrzewka ogólna 

Ogólna aktywizacja polegajÄ…ca na podniesieniu temperatury, zwiÄ™kszeniu HR oraz przygotowaniu aparatu ruchu do wysiÅ‚ku.

3. Rozgrzewka specjalna

Ćwiczenia pomocnicze majÄ…ce na celu przygotowanie do tematu zajęć części gÅ‚ównej.

4. Część gÅ‚ówna

Realizacja gÅ‚ównych zadaÅ„, ćwiczenia o najwiÄ™kszym stopniu obciążenia fizycznego i psychicznego.

KsztaÅ‚towanie nawyków i funkcji motorycznych, nauka techniki oraz taktyki

5. Część końcowa

Ćwiczenia rozluźniajÄ…ce, rozciÄ…gajÄ…ce i uspokajajÄ…ce majÄ…ce na celu wyciszenie organizmu i doprowadzenia do wzglÄ™dnej równowagi.

​

Plan treningowy

Jaki powinien być odpowiednio dobrany plan treningowy? To pytanie, na które nie ma jednej prostej odpowiedzi. Każdy plan treningowy powinien być dostosowany do indywidualnych celów, możliwoÅ›ci i preferencji osoby ćwiczÄ…cej. Nie ma sensu kopiować planu z internetu lub od znajomego, jeÅ›li nie pasuje on do naszej kondycji, stylu życia lub upodobaÅ„. Odpowiednio dobrany plan treningowy powinien uwzglÄ™dniać nastÄ™pujÄ…ce czynniki:

- rodzaj i intensywność aktywności fizycznej
- czÄ™stotliwość i czas trwania treningów
- poziom zaawansowania i doświadczenie w ćwiczeniach
- stan zdrowia i ewentualne ograniczenia lub przeciwwskazania
- cele i motywacje do treningu
- preferencje i zainteresowania osoby ćwiczącej

Na podstawie tych czynników można zaplanować trening, który bÄ™dzie efektywny, bezpieczny i przyjemny. Plan treningowy powinien być również elastyczny i podlegać modyfikacjom w zależnoÅ›ci od postÄ™pów, zmiany sytuacji lub potrzeb osoby ćwiczÄ…cej. Ważne jest, aby sÅ‚uchać swojego ciaÅ‚a i dostosowywać trening do jego sygnaÅ‚ów. Odpowiednio dobrany plan treningowy to klucz do sukcesu i satysfakcji z ćwiczeÅ„.
 

bottom of page